Udendørs loppemarked på Skovgården

Udendørs loppemarked på Skovgården

HOLTENSMINDE: Nu er der gået et lille år, siden Gyngehesten og TANG.myway flyttede fra Selsø til Skovgården i Holtensminde. 

Det har været et fantastisk år, med dejlige gensyn med kendte kunder, og nye er kommer til hele tiden, fortæller Jane Tang. 

Nyt tiltag er, at der hver den første søndag i måneden findes endnu flere lopper frem ved et udendørs loppemarked. Her vil der også være muligt at blive ”gæsteloppe” med sin egen stand. Hos Galleriet TANG.myway udstiller lige nu fem forskellige kunstnere i hver deres stilart – i fint selskab med Jane Tang’s egne re-
designede møbler. 

Både livstilsforretningen Gyngehesten og galleriet TANG.myway har åbent hver søndag på Holtensmindevej 54 i Sæby.

Andre artikler fra denne uge

Ny formand og bestyrelse

FREDERIKSSUND: Socialdemokratiet i Frederikssund har på sin seneste velbesøgte generalforsamling lørdag 21. marts valgt en ny bestyrelse, der skal stå

Læs mere »

Ny lokal bestyrelse

FREDERIKSSUND: Efter den nyligt afholdte generalforsamling har Dansk Folkeparti i Frederikssund sammensat en ny lokal bestyrelse. Bestyrelsen konstituerede sig 1.

Læs mere »