Sidste chance for reparation før sommeren

Sidste chance for reparation før sommeren
Få dine ting repareret inden sommeren lørdag 27 juni kl. 10-13.

JÆGERSPRIS: Repair Café Frederikssund har sidste åbning inden sommerferien lørdag 27 juni kl. 10-13. Her sidder fixerne igen klar til at prøve at reparere dine ting i samarbejde med dig. Hvis du ved, reparationen kræver en reservedel, skal du selv medbringe den. Fixerne gør det gratis og sætter en ære i at lykkes med reparationen, selvom det ikke altid lykkes. Det er vigtigt at sikre så meget genbrug så muligt og spare på affaldet.

Du finder Repair Café i Maker Værket på Frederikssund Gymnasium. Lettest ved at gå ind ved U/Nord, Heimdalsvej 1, gå venstre om Handelsskolens bygning og ned til gymnasiet.

/TS

Andre artikler fra denne uge

Udstyret i orden

Af Tomas Skov SKIBBY: Skiby Kino summede af aktivitet, bobler og pindemadder, da biografens nye lærred og film- og lydudstyr

Læs mere »