Brunch efter årstiden

Brunch efter årstiden

Kirke Hyllinge: Vi har snart prøvet det mange gange. Vi har været der om foråret, efteråret, vinteren, nytåret og sikkert mange flere. Vi mødes først i kirken til en kort andagt, og så tager vi ned i Kirke Hyllinge præstegård, hvor vi spiser en dejlig brunch sammen og synger salmer og sange – alt efter hvad I vælger. Det er ved at være en tradition, og en god en af slagsen. Denne gang er det sensommer, der er tema. Det sker fredag 16. august kl. 9.00 i Kirke Hyllinge Kirke og Kirke Hyllinge præstegård.

Andre artikler fra denne uge

Luft under vingerne


Kom til Modelflyvningens dag søndag 25. maj 2025. JÆGERSPRIS: Hvert år i maj fejrer entusiaster over hele landet Modelflyvningens Dag.

Læs mere »

Teater i rampelyset


Parkteatret er nomineret til Årets Teater 2025. FREDERIKSSUND: Det er med stor glæde, at Parkteatret torsdag morgen modtog nyheden om

Læs mere »