Der var både bobler og rød løber

Der var både bobler og rød løber

SKIBBY: Der var pæn tilslutning, velkomstdrinks, snacks og lodtrækningsgaver til de fleste tilstedeværende, da en lang række erhvervsdrivende sammen med Skibby Aktive for Fjordlandet lørdag eftermiddag afviklede et nyt tiltag; Mode & Livsstilsmesse i Visionscentret i Bymidten.
Gæsterne fik blandt et indblik i, hvordan forårets og sommerens tøj-, hår og brillemode ser ud.
Der var også fristende smagsprøver, smukke blomsterdekorationer, tips til indretning af hus og have og til, hvordan man holder sin krop, sin hjerne og sin rejselyst ved lige.
Foto: Steen Westh

Andre artikler fra denne uge

Musik i Bibliotekshaven


SKIBBY: Sommersolen skinnede mildt over Bibliotekshaven tirsdag 3. juni, og det var heldigt, eftersom Biblioteket, Brugerrådet, Danske Seniorer og Ældresagen

Læs mere »

Pinsesnit


Af Asger Thomsen KIRKE HYLLINGE: En forårsdag i 1914 aftalte syv unge piger på min hjemegn på Midtlolland at mødes

Læs mere »