Seniorbio i soveværelset

Seniorbio i soveværelset

SKIBBY: Emma Thompson spiller en pensioneret skolelærer og enke i filmen ”Held og lykke Leo Grande”, som Skibby Kino viser i seniorbio den 5.-6. februar klokken 13.30.

Hun længes efter eventyr, menneskelig kontakt og noget god sex!

Hendes afdøde mand, Robert, sørgede for et hjem, for familien og for et almindeligt godt liv, men god sex var aldrig på tjeklisten.

Men nu, hvor han er borte, har Nancy en plan. Hun vil opsøge eventyret i form af en sexarbejder ved navn Leo Grande, spillet af Daryl McCormack.

I et hotelværelse møder hun Leo, der ser lige så godt ud som billedet på hans profil.

Men Nancy forventede ikke både samleje OG samtale.

Emma Thompson overgår sig selv i denne film.

Andre artikler fra denne uge

Pyromanbrand på rådhuset


31-årig brandstifter varetægtsfængslet efter omfattende brandskader på kommunens rådhus. FREDERIKSSUND: Flere medarbejderen på Frederikssund rådhus mødte onsdag morgen 16. april

Læs mere »

Succes med plan B


SKIBBY: Med et sent afbud fra foredragsholderen havde bestyrelsesmedlemmerne i Historisk Forening for Skibby-egnen måtte lægge en hurtig nødplan for

Læs mere »