Aflyser Skuldelev hallens 20-års jubilæumfest

Aflyser Skuldelev hallens 20-års jubilæumfest
Billetsalget har svigtet, hvorfor Multikultur-foreningen og Skuldelev Bylaug beklageligvis må aflyse jubilæumsfesten 28. september.

SKULDELEV: Multikulturforeningen og Skuldelev Bylaug er grundet manglende billetsalg nødt til at aflyse jubilæumsfesten 28. septmember i år

Initiativtagerne går i gang med at tilbagebetale penge til dem, der har købt billetter, men der kan nok gå op til et par uger før alle har fået deres penge retur. Såfremt der er nogen, der efter 14 dage stadig mangler at modtage penge, så tag venligst fat i Anni Kirkedal på 22 76 85 11.

Multikultur-foreningen og Skuldelev Bylaug beklager meget, at de ser sig nødsaget til at aflyse festen.

Andre artikler fra denne uge

Musik i Bibliotekshaven


SKIBBY: Sommersolen skinnede mildt over Bibliotekshaven tirsdag 3. juni, og det var heldigt, eftersom Biblioteket, Brugerrådet, Danske Seniorer og Ældresagen

Læs mere »

Pinsesnit


Af Asger Thomsen KIRKE HYLLINGE: En forårsdag i 1914 aftalte syv unge piger på min hjemegn på Midtlolland at mødes

Læs mere »