Ansøgning ikke imødekommet

Ansøgning ikke imødekommet

FREDERIKSSUND KOMMUNE: Frederikssund Kommune har fået afslag fra Dansk Erhvervsfremme Bestyrelse på ansøgninger ”Fjordlandets Maritime Købstad”, som skulle have været med til at medfinansiere en rekreativ havnepark ved der kommende maritime center, forbedre adgangen mellem Kulturhavn og lystbådehavn og finansiere opholdsmuligheder på Kulturhavnen.

Erhvervsfremme Bestyrelsen modtog i alt 27 ansøgninger, hvoraf kun fire er blevet indstillet til tilskud.

Andre artikler fra denne uge

Valgaften i Meny

Meny Skibbys gæster valgte blandt et bredt udvalg af mad og drikke til den traditionsrige Gourmetaften. Af Tomas Skov SKIBBY:

Læs mere »

Politisk rusketur

Frederikssund Kommune bliver blå, og SF’s Michael Ralf Larsen bliver ny borgmester i Lejre. Af Tomas Skov FREDERIKSSUND KOMMUNE: Som

Læs mere »