I medgang og modgang

I medgang og modgang
Den talentfulde og ambitiøse kok Almut oplever, at hendes liv ændres for altid ved et tilfældigt møde med Tobias, som lige er blevet skilt.

SKIBBY: Der er romantik og drama i Skibby Kino, når den engeslske film ”We Live In Time” har premiere 24. oktober kl. 13.30 og bliver vist frem til og med den 31. oktober kl. 19.30.

Den talentfulde og ambitiøse kok Almut oplever, at hendes liv ændres for altid ved et tilfældigt møde med Tobias, som lige er blevet skilt.

Men efter de er faldet for hinanden og begynder at opbygge et hjem og familie sammen, afsløres en svær sandhed, der vender op og ned på alting.

Filmens hovedroller spilles af Florence Pugh og Andrew Garfield. Florence Pugh var med i både ”Oppenheimer” og ”Little Women”, Andrew Garfield nok er mest kendt som superhelten Spider-Man. Her brillerer de sammen i en stærk kærlighedshistorie.

”We Live In Time” er med i Biografklub Danmark-abonnementet.Romantik og drama.

Andre artikler fra denne uge

Musik i Bibliotekshaven


SKIBBY: Sommersolen skinnede mildt over Bibliotekshaven tirsdag 3. juni, og det var heldigt, eftersom Biblioteket, Brugerrådet, Danske Seniorer og Ældresagen

Læs mere »

Pinsesnit


Af Asger Thomsen KIRKE HYLLINGE: En forårsdag i 1914 aftalte syv unge piger på min hjemegn på Midtlolland at mødes

Læs mere »