SKIBBY: Den årlige Stjernefestival står endnu engang for døren i Sylvanian Village. Mens alle ser frem til den med begejstring, er Freya fra familien Chokoladekanin bekymret.
Det er hendes mors fødselsdagen samme dag som festivalen, og Freya kan ikke finde på en god gave til hende. Derudover har Freya fået til opgave at forberede festivalens vigtigste begivenhed – udnævnelsen af Årets Træ.
Vil det mon lykkes Freya at finde en gave til sin mor og vælge Årets Træ? Filmen varer lige godt en time og er tilladt for alle aldre. Den vises i weekenderne kl. 13:30 i Skibby Kino frem til 1. september.

Emilie Schytte har forladt Borgernes Parti
Efter en overraskende plads i Folketinget blev tiden med Borgernes Parti kort for den 32-årige politiske debutant, der nu er






